Smart vote

Szczecin się zmienił

Miejsca które potrzebowały zmiany stały się symbolami Szczecina jako metropolii.

Filharmonia

Filharmonia Szczecińska

Filharmonia - charakter miastu nadają reprezentacyjne obiekty, jednym, z nich niewątpliwie jest Szczecińska Filharmonia. To projekt młodych Hiszpanów ze Studio Barozzi Veiga, odważna bryła, unikalne wnętrze, genialna akustyka, jak w najlepszych światowych salach koncertowych.

Bulwary

Szczecińskie bulwary

Bulwary – to jedno z najchętniej odwiedzanych, nowych miejsc w Szczecinie. Miejsce to zachęca turystów, żeglarzy, spacerowiczów, rolkarzy, niezależnie od pory dnia i nocy.

Floating Arena

Floating Arena

Floating Arena basen olimpijski w centrum miasta. To nowa pływalnia o europejskich standardach, jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, przygotowany do zajęć rekreacyjnych, treningów piłki wodnej, szkolenia sekcji pływackiej. W 2011 r. odbyły się tu pływackie mistrzostwa Europy.

Arena Szczecin

Arena Szczecin

Arena Szczecin .sport i widowiska, koncerty. Miejsce dla ponad 7 tys. widzów. Obiekt otaczają tereny rekreacyjne, „Strefa wolnego czasu” : Skatepark, tor rolkowy, boiska, plac zabaw, a także amfiteatr i lodowisko zimą.

Bike_S Szczeciński rower miejski

Bike_S Szczeciński rower miejski

Bike_S - szczeciński rower miejski - samoobsługowa wypożyczalnia rowerów przystosowanych do przemieszczania się w centrum miasta i okolicach. Od początku z rekordową popularnością. Lekkie, wygodne, z trzema stopniami przerzutek i miejscem na bagaż pojazdy spotyka się teraz w drodze do pracy, na uczelnię, do domu, na spotkania, na spacer.

Arkonka

Arkonka

Arkonka - najpopularniejsze kąpielisko - jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenowo-rekreacyjnych w kraju: cztery niecki basenowe z atrakcjami, tj. gejzery, zabawki strzelające znienacka wodą, czy gigantyczna fontanna, kompleks zjeżdżalni oraz sztuczna rzeka. Latem kąpielisko, zimą lodowisko.

Wake Park Głębokie

Floating Park Głębokie

Floating Park Głębokie - sporty wodne: wakeboard, wakeskate, wakeski, kneeboard, barefoot na kąpielisku miejskim w południowej części Jeziora Głębokiego - 6 km od ścisłego centrum Szczecina, dojazd również komunikacją miejską.

Jachty

Mariny

Mariny - jachty, kajaki, turystyka wodna, ponad dziesięć marin w okolicy to raj dla turystyki, żeglarskiej i sposób na poznanie miasta od strony wody, dotarcie tam gdzie nie dojedzie się samochodem ani rowerem, to niezwykłe doznania w miejskiej aglomeracji.

Usprawnienia w komunikacji

Usprawnienia w komunikacji i transporcie

Usprawnienia w komunikacji i transporcie - po Szczecinie poruszamy się lepiej: szybciej i sprawniej. Szczecin inwestuje w miejskie drogi, udało się zmodernizować wiele kilometrów, miasto wymienia torowiska, buduje szybkie połaczenie tramwajowe z centrum na prawobrzeże.

Autobusy

Autobusy i tramwaje

Autobusy i tramwaje – w większości wymienione na nowe, biało-niebiesko-zielone, ekologiczne i niskopodłogowe tramwaje sweengi – miło się jeździ.

Oczyszczalnia ścieków

Ekologia:

Szczecin mówi o sobie floating garden, bo chce stawa się ekologiczną metropolią , dobrym do życia miastem, dlatego mamy jedną z najnowocześniejszych oczyszczalni w Europie, preferencje dla segregujących śmieci, budujemy Ecogenerator – nowoczesną instalację utylizacji śmieci.

Zobacz więcej na FB/Szczecin się zmienia