Smart vote

Program dla Szczecina – mówimy o konkretach

Środki na cele dzielnicowe

Obowiązkiem prezydenta jest przygotowanie i realizacja odpowiedzialnego planu, tak aby zapewnić mieszkańcom jak najlepsze warunki do indywidualnego rozwoju i możliwości realizowania swoich pasji. Ten plan przewiduje dalsze zmiany i inwestycje w mieście. Jakie?

  • Pogłębienia toru wodnego. Zbudowanie mostu na wyspę Łasztownia na Śródodrzu. Dalsze budowanie stref przemysłowych.

  • Nowe miejsca pracy w firmach branży stalowej i okrętowej.  Nowe firmy produkcyjne i logistyczne na Prawobrzeżu. Oferta pracy w sektorze nowoczesnych usług informatycznych oraz usług wsparcia biznesu. Wsparcie dla samodzielnego biznes w branży kreatywnej.

  • Promocja nauk ścisłych, dodatkowe zajęcia z matematyki, geometrii, chemii i fizyki. Więcej języków obcych:  niemieckiego, języków skandynawskich, kontynuacja kształcenia dwujęzycznego.  Odbudowa szkolnictwa zawodowego wspólnie z firmami. „Akademicki Szczecin” – współpraca z uczelniami wyższymi, program stypendialny, nagrody za prace dyplomowe, magisterskie i doktorskie, program mieszkaniowy.

  • Modernizacja i budowa węzłów komunikacyjnych, systemów parkingowych, nowa siatka połączeń. Wparcie dla ekologicznego transportu zbiorowego. Nowe miejsca w żłobkach, rozbudowa systemu przedszkoli, domy dla seniorów, mieszkania chronione wraz z opieką i zajęciami dla osób starszych. Budowa ścieżek rowerowych, przystani kajakowych. Kalendarz wydarzeń miejskich, w tym wielkich wydarzeń plenerowych i prestiżowych wydarzeń sportowych. Dalsza modernizacja nabrzeży miejskich

  • Kontynuowanie budżetu obywatelskiego. Zwiększenie kwot do wykorzystana przez rady osiedli na cele dzielnicowe. Konsultacje społeczne projektów strategicznych. Wydłużenie godzin pracy urzędu miasta.

Wśród tych zadań, są takie które wspólnie zaczęliśmy i zrealizowaliśmy w Szczecinie po raz pierwszy. To nasze wspólne dokonania dlatego warto je kontynuować.

Dokonania! zamiast haseł.

Zobacz więcej na stronie bezpartyjnych